UŽIVO Hrvatska – Crna Gora 27: 21 Pobjeda Kauboja

Cropix

S početkom u 20:30 u dvorani Stadthalle u Grazu Hrvatska igra protiv Crne Gore u sklopu prvog kola skupine A Europskog prvenstva u rukometu.

Tijek utakmice uživo pratite na portalu Otvoreno.hr.

Hrvatska – Crna Gora 27:21

Gotova je utakmica! Pobjeda Hrvatske!

58′ Mladi Šarac je pogodio za velikih +8!

55′ Matanović je zabio za +7.

54′ Sjajan okret Šipića i povratak na +6!

53′ Lasica se provukao kao lasica i zabio za -5.

52′ Opet prolazi akcija na crtu, Šipić je zabio!

50′ Crnogorci su zaigrali bez vratara i zabili za -5.

50′ David Mandić je opet sam u kontri i to je +6!

48′ Marić se razigrao, sjajna asistencija Cindrića i top u mrežu Crne Gore!

48′ Crna Gora je lagano zabila i smanjila na -4.

46′ Najveća prednost Hrvatske, Marić je zabio za +5!

45′ Majstroska asistencija Mamića na krilo za Horvata, iskusni Zlajo ne propušta takve situacije!

43′ Šego je pokušao presijeći loptu, ali otišao je u prazno i Crnogorci su lako zabili.

41′ Cindrić je realizirao sedmerac za svoj šesti gol i +4 Hrvatske.

39′ Evo i gola Karačića za +3! Sam je ostao, dobro iskorišten igrač više.

38′ Vrlo precizan Vujović za -2 Crne Gore.

37′ Proigrala je Hrvatska, Cindrić je zabio za +3! Crnogorci moraju zvati time-out.

36′ Obranio je Šego, a Cindrić nakon brzog napada zabio za +2!

35′ Hrvatska vodi! Napokon odlična obrana, Mandić je nakon bloka pobjegao u kontru i zabio.

33′ Lijep gol Stepančića! Lobom je savladao Simića.

33′ Opet je obranio Simić, a Crnogorci zabili za vodstvo.

32′ Marino Marić je s crte zabio za izjednačenje.

31′ Počeo je nastavak. Sretno, Hrvatska!

Gotovo prvo poluvrijeme.

30′ Crna Gora je zabila na +2, ali Marino Marić je s crte zavukao za konačnih 12:13 na poluvremenu.

29′ Grbović je opet bio precizan s crte, Crna Gora serijom 3:0 dolazi do vodstva.

27′ Izjednačenje Crne Gore. Šteta, Hrvatska je propustila nekoliko sjajnih šansi za bijeg.

26′ Nebojša Simić pokazuje se kao majstor za kontre. Obranio je Karačiću, pa je Crna Gora smanjila na -1.

25′ Sjajno je prošao brzi Cindrić! Hrvatska ima +2.

24′ Ravnić je zabio iz kontre!

23′ Izjednačila je Crna Gora s krila.

22′ Ukazao se Šego i obranio čisti kontru! Nažalost, uzvratio je istom mjerom Simić obranivši kontru Šipiću.

19′ Smanjili su Crnogorci s igračem manje.

19′ Horvat je zabio iz kontre za prednost konačno veću od +1! Crna Gora je pritom zaradila i novo isključenje.

17′ Čavor je zabio, vrlo lagano. Ispala je Hrvatska obrana. Srećom po Hrvatsku, na drugoj strani je dobio dvije minute, a Cindrić iz sedmerca zabija za vodstvo.

16′ Majstor Horvat! Opet je prodao lob s krila.

15′ Lijepa akcija Crne Gore, Grbović je ostao sam na crti i zabio za izjednačenje.

14′ Šipić je iskoristio snagu i zabio s crte za vodstvo.

14′ Vujović je zabio kroz noge Šegi. Opet izjednačenje nakon što je Hrvatska prethodno napravila faul u napadu.

12′ Cindrić se raspucao, Hrvatska opet vodi.

11′ Ševaljević je izjednačio iz sedmerca.

10′ Hrvatska prvi put vodi! Cindrić je nakon ukradene lopte realizirao kontru.

10′ Evo i jedne lijepe akcije. Stepančić je snažno pucao i izjednačio.

8′ Crnogorci su pobjegli na +2, ali Duvnjak ih je ulovio na spavanju i smanjio na -1.

6′ Lipovina je topovski pogodio s devet metara.

5′ Evo prvog gola Hrvatske, Horvat je s krila elegantno prebacio vratara.

3′ Crna Gora vodi 1:0.

2′ Prvi udarac završio je u gredi. Cindrić je pokušao.

Cropix

20:30 Utakmica je počela.

Hrvatski navijači već pune dvoranu.

Hrvatska i Crna Gora dosad su igrali osam puta, a Hrvatska je sedam puta slavila. Crna Gora upisala je jedinu pobjedu u kvalifikacijama za SP 2019., ali taj poraz nije naštetio Hrvatskoj zbog uvjerljive pobjede u prvoj utakmici.

Cropix

U ovoj su grupi još i Bjelorusija i Srbija i u drugi krug će dalje proći dvije najbolje reprezentacije, a s obzirom na to da će u taj drugi krug sa sobom prenijeti bodove osvojene u međusobnom susretu u skupini, jasno je kako će svaki bod biti važan.

“Ozljedama unatoč, Hrvatska će izgledati dobro na Europskom prvenstvu. Spremni smo, napravili smo dobre pripreme, u okolnostima u kojima je to bilo moguće”, izjavio je kapetan Domagoj Duvnjak.

U prvom susretu A skupine EURA rukometaši Bjelorusije su u Grazu pobijedili Srbiju s 35-30 (16-15).

EURO 2020: Bjelorusija – Srbija 35-30

POČELO EUROPSKO RUKOMETNO PRVENSTVO Duvnjak: Spremni smo