Portugal na kraju ipak slomio Mađarsku: Srušili ih u 120 sekundi

Boris Kovacev / CROPIX

U Budimpešti je završena jedina utakmica prvog kola aktualnog Europskog prvenstva u nogometu koja je igrana pred punim stadionom zbog dozvole mađarskih vlasti. Ipak, Mađari nisu imali previše razloga za sreću jer ih je Portugal pobijedio s 3:0.

Prvo poluvrijeme je apsolutno pripalo Portugalu, ali samo zahvaljujući odličnom mađarskom vrataru koji inače brani za RB Leipzig, Peteru Gulasciju, na predah se otišlo s 0:0. Mađarska je taj rezultat uspješno držala sve do 84. minute kada je uslijedio potop.

Načeo ih je Raphael Guerreiro, a samo 120 sekundi kasnije vodstvo je povećao Cristiano Ronaldo. Isti igrač je do kraja zabio još jedan pogodak i tako zapečatio mađarsku sudbinu.

U ovoj skupini F, inače prozvanoj “skupina smrti”, u 21 sat se na Allianz Areni sastaju Francuska i Njemačka.