Juričan ponovno pisao Bandiću: Spominješ državničke odluke Franje Tuđmana iz 1995. koje su ti sad odjednom postale uzor, a onda si mu bio ljuta oporba

Darko Tomas / CROPIX

Dario Juričan, borac protiv korupcije, aktivis i redatelj putem svog Facebook profila ponovno je uputio pismo USKOK-ovom optuženiku Milanu Bandiću.

“Evo slušam jučer te tvoje borbene rečenice, taj tvoj državnički gard i kako si se hrabro obrušio na vlastodršce, kao da s njima ne hrskaš redovito janjetinu ili je, pak, moj generale, napokon netko shvatio da si, baš kao Milijan Brkić, običan tigrić od papira…

Uživao sam u tvojim bravurama pred novinarima jučer, moj generale: „Preporuke i naputci… To mi tako ide na jetra. Odluke volim! Jedini pravi državnik kojeg smo imali u ovoj zemlji je dr. Franjo Tuđman.“

Spominješ i državničke odluke Franje Tuđmana iz 1995. koje su ti sad odjednom postale uzor, iako si mu u to vrijeme bio ljuta oporba. Ideš eto istim onim nedosljednim putem kao Tomislav Karamarko, a znaš kako je taj završio…



Stislo me oko srca što nisam 1995., baš kao i ti, generale, oslobađao Zagreb od mrskog neprijatelja.

Krenuo je metež s koronavirusom. Došlo je napokon tvoje vrijeme, vrijeme prilagodljivih žohara, onih koji će i nuklearni napad preživjeti! Nadam se da si i svoje atomsko sklonište opremio Fendijem, pa nek’ košta kol’ko košta, novac ti nikada nje bio problem.

Znaš ti dobro kada je, onda kad krene metež, trenutak kad treba podviknuti i kada nekoga nagraditi. Iz tvog poslovično dobrog upravljanja gradom Zagrebom i donošenja “državničkih odluka” izrodilo se to što pola gradske uprave ima Stockholmski sindrom, a ona druga polovica već čeka u redu na ulazu u Remetinec, sve na preventivnom razmaku od jednoga metra – možda su nepošteni, ali nisu neodgovorni!

A oko korone sve si ti odmah prozro, moj generale, zato sam i stavio podsjetnik na poglavarstvo da svi još jednom vide koji si ti genije…

Da smo živi i zdravi, moj generale Bandiću!

Dario Juričan, gradonačelnik svemira”, napisao je na svom profilu Juričan.

 

Komentari