HRVATSKA – DANSKA 26:38 Hrvatska izgubila od Danske i pozdravila se sa Svjetskim rukometnim prvenstvom

Hrvatska rukometna reprezentacija nije se uspjela plasirati u četvrtfinale svjetskog prvenstva u Egiptu nakon što je susretu posljednjeg kola drugog kruga izgubila od Danske sa 26-38 (15-17).

Hrvatskoj je za prolaz igrala samo pobjeda, no upisala je težak poraz pa uz Dansku dalje ide i Katar.

Hrvatska je doživjela debakl protiv svjetskih prvaka Danaca i jedan od najtežih poraza u povijesti. Nakon dobrih 15 minuta, Danci su zaigrali ozbiljnije i kaznili sve hrvatske nedostatke kojih je u Egiptu bilo pregršt. Dva gola razlike na poluvremenu davao je nadu Červarovim izabranicima, a onda je u drugom dijelu uslijedio masakr bez milosti Danaca. U 20 mijuta drugog dijela Hrvatska je zabila samo četiri gola i na trenutke izgledala poput Urugvaja ili DR Konga.

Sedmorica danskih igrača imali su ozbiljne želučane tegobe uoči ove utakmice, a najteže je prošla najveća danska zvijezda Mikkel Hansen, koji nije bio u sastavu. Iako je danski izbornik Jacobsen kazao da ga ne zanima pobjeda protiv Danske, oni su na ovoj utakmici igrali dovoljno dobro da razbiju bilo kakvu nadu na ovom prvenstvu neprepoznatljive Hrvatske, koju je načeo Japan, razbila Argentina, a dokrajčila Danska.

Hrvatska je utakmicu s bitno većom energijom nego protiv Argentine i to je rezultiralo vodstvom 4-2 i 6-4. No, Danci su povećali agresivnost u obrani, razbranio se Landin, a iskoristili su čak šest napada zaredom za preokret (9-7, 10-8, 11-9).

Ipak, zahvaljujući golovima Martinovića i Karačića, Hrvatska do kraja poluvremena nije otišla u ozbiljniji zaostatak, te se na odmor krenulo s rezultatom 17-15 za Dance.

Igrači Line Červara odigrali su puno bolje nego u porazu od Argentine, no obrana je ipak primila čak 17 golova i dala je puno lakih pogodaka svjetskim prvacima. Hrvatska je u prvih 15 minuta prvog dijela primila svega 5 golova, a onda čak 12 u drugih 15 minuta, dok je Pešić ostao na četiri obrane.

Drugi dio počelo je s tri uzastopna danska gola (15-20)  i Červar je nakon samo četiri minute igre morao zatražiti “time-out”. Ni to nije pomoglo, dapače, Danska je sa serijom 6-0 povela s ogromnih 23-15 i uslijedio je potpuni raspad naše igre, dok Hrvatska u prvih osam minuta drugoga dijela nije zabila gol. Agonija se nastavila, u u 44. minuti bilo je 28-17, ogromnih +11 razlike za Dansku., u 53. minuti 34-20, a nakraju konačnih 38-26.

Dance su do pobjede predvodili Emil Jakobsen s osam, Jacob T. Holm sa šest, te Nikolaj Oris Nielsen s pet golova, dok su u našim redovima najefikasniji bili Marino Marić sa šest, te Igor Karačić s pet golova.

Danska će u četvrtfinalu igrati protiv Egipta, dok će Katar na noge Šveđanima.

U preostala dva četvrtfinala sastaju se Španjolska i Norveška, te Francuska – Mađarska.

Tijek utakmice u nastavku:

HRVATSKA – DANSKA 26:38

KRAJ

55′ Hrvatska praktički više niti ne igra

49′ Neka smislena akcija i Marić zabija

47′ Danska ima nestvarnih +14. Zabio nam je čak i golman

45′ Nastavljaju se danski golovi. Hrvatska je zabila samo tri u nastavku.

44′ Čupić nakon dugo vremena zabija za nas gol, ali Hansen vraća

42′ Danci se poigravaju s Hrvatskom, imaju deset razlike.

40′ Veliki raspad Hrvatske, već je +9 za Dansku.

38′ Karačić prvi gol u nastavku

38′ Novi sedmerac za Dansku i evo Danaca na + 7, a onda i +8. Serija 6:0 za Dansku

36′ Raste prednost Danske na +7. Hrvatska je sve dalje od četvrtfinala.

36′ Jaganjac promašuje, a Danska ima priliku otići na +6

35′ Loš ulaz Hrvatske u nastavku utakmice. Marić promašuje, a Anders Zachariassen zabija za +5

33′ Jensen zabija ta +4

32′ Duvnjak promašuje, ali Mensah na sreću pogađa vratnicu

31′ Počelo je drugo poluvrijeme. Danska ima prvi napad. Jensen zabija s crte bez prave obrane

KRAJ PRVIH 30 MINUTA

30′ Mandić radi faul za dvije minute i sedam metara. Jakobsen zabija za 15:17

30′ Sjajni Mensah zabija s devet metara, a Karačić je iznudio nove dvije minute Møllgaarda

29′ S crte Danci lagano zabijaju za novih +2, ali i Karačić je sve opasniji

28′ Mensah sjajno šaseom za +2, a martinović solo prodorom zabija i imamo dvije minute

27′ Pešić je sjajno obranio da Danska ne ode na +3, a Duvnjak vraća na -1

26′ Nikolaj Øris Nielsen nas trpa, ne možemo ništa obraniti, a Duvnjak promašuje na drugoj strani

23′ Jakobsen novi gol s krila za + 2

22′ Brzi gol Danaca za novih dva razlike. Bravo za Martinovića. Novi gol za -1

21′ Henrik Møllgaard grubo u Martinovića i mora vani, a Ivan zabija za -1

20′ Jakobsen sjajno s krila i evo Danaca na +2

19′ Brozivć se izborio za zicer na crti, ali Landin sjajno skida. Na dvije minute Mamić mora vani

18′ Mamić u gredu i Danska ima napad za vodstvo. Sjajni Holm zabija za 8:7

16′ Prijetio nam je pasivan napad, ali karačić je solo prodorom zabio za 7:6. Holm odmah vraća

14′ Bomba Mensaha za 6:5. Jagancu brani Landin i Jensen zabija za 6:6

13′ Nova greda Danaca i imamo napad za +3. Landin brani udarac Martinoviću

11′ Mamiću Landin brani, ali i Pešić Mensahu. Ipak, lopta je i dalje za Dance. Mandić krade, a Horvat predivan lob za 6:4

10′ Bravo za Mamića. Sjajan gol u suprotne rašlje, ali Jensen vraća na -1

9′ Griješimo u napadu, ali Pešić dva zicera skida

7′ Šebetić radi faul i novih sedam metara za Dansku

7′ Duvnjak za Marića i gol, a onda iz kontre i Horvat i eto nas na novih +2

6′ Holm probija obranu i zabija Pešiću kroz noge za 2:2

4′ Landin brani Duvnjaku.

3′ Danci u vratnicu, a Mandić iz kontre za 2:0. Sedmerac za Dansku i to je 2:1

2′ Pešić brani i imamo napad za 2:0. Landin brani Šebetiću šut s devet metara

1′ Počela je utakmica. Prvi napad ima Hrvatska. mamić odmah bomba za 1:0.