Villarreal srušio Dinamo u Maksimiru rezultatom 1:0

Od 21 sat na Maksimiru Dinamo igra prvu utakmicu četvrtfinala Europa lige protiv Villarreala. Uzvratna utakmica igrat će se 15. travnja.

Sastavi

DINAMO: Livaković – Ristovski, Theophile, Lauritsen, Gvardiol – Ademi, Jakić, Ivanušec, Majer, Oršić – Atiemwen

VILLARREAL: Rulli – Foyth, Albiol, Pau Torres, Pedraza – Capoue, Dani Parejo, Trigueros – Gerard Moreno, Chukwueze, Bacca, prenosi N1.

Dinamo – Villareal 0:1

Tijek utakmice

Kraj

84′ Slobodan udarac za Dinamo. Ivanušec je slabo centrirao, točno u ruke vrataru.

76′ Žuti karton dobio je Moreno nakon prekršaja na Ristovskom.

70′ Trigueros je pucao, Livaković brani. Lopta je nekog dirala i imala neugodan luk.

67′ Lijepa akcija Modrih. Petković je odigrao povratnu, Ristovski je pucao, ali od bloka u korner.

65′ Alcacer je bio u šansi, loše je pucao.

61′ Jakić i Atiemwen su izašli, ušli su Petković i Kastrati.

56′ Gvardiol je zaprijetio s ruba kaznenog prostora, ali Rulli je ponovno spasio goste.

54′ Ristovski se našao u sjajnoj prilici, ali nije uspio zabiti za domaću momčad. Rulli je lako uhvatio loptu.

53′ Villarreal kruži oko šesnaesterca Dinama, Modri ne mogu iznijeti loptu sa svoje polovice terena.

50′ Kapetan Dinama je pucao, ali lopta je otišla preko gola.

48′ Gosti su ponovno zaprijetili, ali Modri su se obranili. Villarreal je preuzeo kontrolu na početku drugog poluvremena.

47′ Rulli brani udarac Atiemwena.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme. Umjesto Bacce ušao je Paco Alcacer.

45′ Kraj prvog poluvremena. Villarreal vodi 1:0.

43′ Theophile je igrao rukom, gostima je dosuđen jedanaesterac. Moreno je zabio za 1 – 0.

37′ Modri su ponovo zaprijetili, ali i ovaj pokušaj je bio neprecizan. Atiemwen se sjajno snašao u kaznenom prostoru, ali Ivanušec je bio neprecizan.

33′ Dinamo je odigrao odličnu timsku akciju, ali udarac Oršića otišao je preko gola.

26′ Oršić je zabio pogodak, ali sudac je poništio gol zbog zaleđa. Rezultat je 0-0.

24′ Novi pokušaj Villareala! Trigueros je zaprijetio, ali Livaković ponovno brani.

23′ Gosti su ponovno zaprijetili, ali lopta je otišla pored gola.

20′ Nova prilika za Villareal, ali Livaković je bio na pravom mjestu i zaustavio pokušaj gostiju.

17′ Dinamo je zaprijetio po desnoj strani, ali lopta se odbila od Ademija.

16′ Villareal je izveo korner, ali udarac je bio neprecizan. Lopta je za Livakovića.

12′ Theophile je pucao, ali lopta je otišla pored gola.

11′ Novi udarac iz kuta za Dinamo, gužva je u kaznenom prostoru, ali Modri nisu uspjeli zaprijetiti.

10′ Majer je zaprijetio, ali Rulli je sačuvao mrežu.

8′ Dinamo je izveo udarac iz kuta, ali nisu uspjeli zaprijetiti vrataru gostujuće momčadi.

7′ Pokušaj Villareala spriječio je Livaković.