UŽIVO Hrvatska – Bjelorusija; Veliko slavlje Hrvatske!

Pobjednici iz 1. kola rukometnog Eura u skupini A koja se igra u Grazu, Hrvatska i Bjelorusija, danas u 16 sati otvorili su utakmicu koja će pobjednika gurnuti u drugi krug natjecanja te ga kandidirati za prvo mjesto.

Hrvatska je odigrala briljantnu utakmicu protiv Bjelorusije i slavila s visokih 31-23. Naš najbolji strijelac bio je Igor Karačić s ukupno šest pogodaka. Karačić je proglašen i igračem utakmice.

DRUGO POLUVRIJEME:

31′ Hrvatska poluvrijeme započinje novim pogtokom i povećavaju prednost na 16-10.

32′ Nova obrana Šege! Sjajan pogodak Mandića, 17-10 vode Kauboji!

33′ Šego sjajno brani još jedan pokušaj Bjelorusije i uspijeva sačuvati Hrvatsku prednost od +7! To je najveća prednost na utakmici.

34′ Stepančič za 18-10! Hrvatska je nezaustavljiva!

34′ Bjelorusija zabija prvi gol u 2. poluvremenu, 18-11 je

35′ Karačić za 19-11 Kauboja.

ISKLJUČENJE: 2 minute za Mamića

36′ Luka Stepančić! Ovo je 4. njegov pogodak, zabija za 20-11

37′ Shylovich zabija za Bjelorusiju. 20-12 je

38′ Razigrani Stepančić zabija za 21-12

ISKLJUČENJE: 2 minute za Musu

38′ Vailupau zabija za 21-13

39′ Suci kažu pasivni napad, Kauboji gube loptu. Novi pogodak za Bjelorusiju, Vailupau za 21-14

TIME-OUT traži Červar

41′ Nakon dva vezana gola Bjelorusije, zabijaju i Kauboji. Strijelac za 22-14 je Marić

42′ Karačić povećava na 23-14, Hrvatska ima +9. Karačić i Stepančić imaju po 5 golova

44′ Nema prolaza pored Šege, njegova sedma obrana!

44′ Karačić donosi 10 golova prednosti Hrvatskoj, rezultat je 24-14

45′ Bjelorusija sa 7 metara smanjuje na 24-15

46′ Marić vraća +10 Kaubojima i zabija za 25-15!

ISKLJUČENJE: 2 min za Marića

47′ Kulesh zabija svoj drugi pogodak, 25-16 je u Grazu

47′ Šarac se upisao na listu strijelaca, 26-16 je za Kauboje!

47′ Vailupau zabija za 26-17

48′ Novi pogodak Bjelorusa, najstariji igrač Ivan Brouka zabija za 26-18

49′ Šipić zabija za Kauboje, 27-18

50′ Gol za gol se igra u Grazu, Bjelorusija smanjuje na 27-19

51′ Matanović ne uspijeva zabiti sa 7 metara, rezultat je nepromijenjen

Preostalo je 10 minuta do kraja, Hrvatska kontrolira utakmicu, ogromna je prednost Kauboja, ali Bjelorusija još ne odustaje.

52′ Novi pogodak Bjelorusa, smanjuju na -7, Brouka zabija za 27-20

54′ Prva obrana Mateja Ašanina! Ašanin ne dopušta Bjelorusima da smanje prednost!

55′ Sjajan gol Šarca, 28-20 imaju Kauboji!

56′ Nova obrana Ašanina! Kauboji ne uspijevaju iskoristiti prazan gol Bjelorusa.

56′ Padshyvalau zabija svoj prvi pogodak, rezultat je 28-21

57′ Treći promačeni sedmerac, ovaj put ne uspijeva zabiti Karačić

58′ Matanović sjajno zabija pod prekršajem, 29-21 za Hrvatsku!

58′ Novi pogodak Bjelorusije, smanjuju na 29-22

TIME-OUT traži Lino Červar pred sami kraj utakmice, ali gotovo je već, Hrvatska može slaviti!

59′ Mamić zabija za 30-22, ostalo je samo nekoliko sekundi do kraja

59′ Bjelorusija zabija za 30-23.

60′ U posljednjoj minuti još jedan pogodak za Hrvatsku, Ravnić zabija za končnih 31-23!

PRVO POLUVRIJEME:

Nakon prvih nekoliko minuta niti jedna reprezentacija nije se proslavila realizacijom. Kauboji su u 2. minuti poveli golom Domagoja Duvnjaka, ali Bjelorusija je izjednačila preko Vailupau.
5′ Horvat donosi prednost od dva gola, Hrvatska vodi 3-1
7′ Mandić zabija za 4-1 Hrvatske
8′ Duvnjak povećava prednost, 5-1 je za Kauboje
9′ Kulesh smanjuje na 5-2
9′ Duvnjak zabija treći pogodak, 6-2 je za Hrvatsku
Duvnjak je naš najbolji strijelac s tri pogotka iz tri šuta. Hrvatska dosta opasnija i agresivnija u prvih 10ak minuta, a Bjelorusija je upisala samo dva pogotka.
13′ Cindrić zabija za prednost od +5, Kauboji vode 7-2.
ISKLJUČENJE: 2 min za Musu
14′ Yurynok smanjuje na 7-3
14′ Novi pogodak Bjelorusije, smanjuju na 7-4
15′ Topi se prednost Kauboja, Yurynok zabija drugi pogodak i rezultat je 7-5
15′ Cindrić ne uspijeva zabiti sa 7 metara
16′ Vailupau opeta zabija, Bjelorusi su došli na -1, rezultat je 7-6
Lino Červar traži time-out
18′ Kauboji konačno zabili! Stepančić zabija za 8-6, konačno smo prekinuli mini seriju Bjelorusije od 4-0
21′ Predugo traje ovaj naš napad, Horvat ne uspijeva zabiti, ali s druge strane niva greška i Bjelorusije
22′ Kauboji ne uspijevaju brzo iznijeti loptu, novi pogodak Bjelorusije, rezultat je 8-7
23′ Karačić za 9-7!
23′ Bjelorusija odmah uzvraća, 9-8 je
25′ Kakav potez Stepančića! Lobom zabija za 10-8
25′ Fenomenalni Karačić zabija za tri razlike, Kauboji vode 11-8!
27′ Još jedno probijanje Bjelorusije u napadu, Hrvatska ima priliku otići na +4
27′ Matskevich brani, kontra Bjelorusije, 11-9 je
27′ Horvat za velikih 12-9
28′ Sedam metara za Bjelorusiju, Šego to ne može obraniti, 12-10 je
28′ Cindrić za 13-10 Kauboja!
29′ TIME-OUT za Bjelorusiju
29′ Novi naš pogodak, za 14-10 zabija sjani Karačić! Ovo je treći njegov pogodak.
30′ Novi pogodak Kauboja!
Hrvatska na poluvrijeme ide s prednosti od +5 gola, rezultat je 15-10.