USPJEŠNA PREMIJERA Po prvi put u HNL-u primijenjena je VAR tehnologija

Goran Mehkek / CROPIX

U susretu 20. kola, kojim je počeo proljetni dio Prve HNL, nogometaši Intera u petak su na domaćem terenu protiv Istre 1961 slavili sa 2-0 (2-0), a ujedno prvi puta je u prvoligaškom nogometu primjenjena VAR tehnologija (video pomoć sucima).

Domaćini su poveli u 11. minuti lijepim golom 19-godišnjeg napadača Josipa Mitrovića. Drugi pogodak pao je u 26. minuti, kada je ubačaj u kazneni prostor branič Istre Petar Bosančić glavom poslao u vlastitu mrežu.

Bio je to treći ovosezonski prvenstveni susret ova dva kluba i prva pobjeda Intera. Na startu prvenstva u Zaprešiću slavila je Istra (2-0), a početkom listopada u Puli je bilo 2-2.

Utakmicu je sudio Ivan Bebek iz Rijeke, a premijerna upotreba VAR-a protekla je uspješno.