U derbiju punom nervoze, žutih kartona i jednim crvenim, Porto i Benfica odigrali neriješeno

U najvećem derbiju portugalskog nogometa Porto i Benfica su na stadionu Dragao odigrali 1-1.

Bio je to susret u kojem su oba sastava mogla iskoristiti kiks vodećeg Sportinga koji je odigrao tek 1-1 protiv Rio Avea, ali niti u Portu nije bilo pobjednika.

Gosti su poveli u 17. minuti golom Alexa Grimalda, a osam minuta kasnije izjednačio je Mehdi Taremi.

U nastavku susreta više nije bilo golova, no bilo je mnogo nervoze, žutih kartona i jedan crveni. U 73. minuti je Porto ostao s igračem manje nakon što je strijelac Taremi isključen zbog oštrog starta nad Nicolasom Otamendijem.

Benfica je više od 20 minuta imala igrač više, ali to nije iskoristila.

U ranije odigranom susretu Sporting je kiksao kod kuće odigravši tek 1-1 protiv Rio Avea.

Lider portugalskog prvenstva je poveo u 42. minuti golom Pedra Goncalvesa, a izjednačio je Gelson Dala u 61. minuti.

Za goste je cijeli susret igrao bivši igrač Rudeša 23-godišnji branič Toni Borevković koji je u Rio Ave stigao 2018.

Sporting vodi na ljestvici sa 36 bodova, dok Porto i Benfica imaju po 32 boda.