Split ostvario rekordnu pobjedu u povijesti ‘Žutih’ s čak 66 koševa razlike

Split/Ivo Cagalj/PIXSELL

U susretu 17. kola HT Premijer lige košarkaši Splita su dvorani na Gripama pobijedili Hermes Analiticu sa 125-59 ostvarivši rekordnu pobjedu u povijesti “Žutih”.

Prema klupskom kroničaru Vinku Bajroviću Capi i povijesnim knjigama tih plus 66 je najviša razlika koju je Split ostvario u elitnim natjecanjima.

Pamte se pobjede nad Lesonitom iz Ilirske Bistrice sa 95-32 (sezona 1965), nad Mariborom 122-63 (sezona 1970), Prištinom 133-74 (sezona 85/86) i škotskim Livingstonom 122-65 (sezona 89/90)…, ali nikada ovako uvjerljiv.

Ujedno, ovo je najviša pobjeda u Hrvatskoj, do sada je rekord držala Cibona pobjedom nad Donom 104-43.

Split su predvodili Toni Perković sa 24 koša i 11 asistencija, Darko Bajo sa 22 koša i 11 skokova, te Roko Gizdavčić sa 19 koševa i 10 asistencija.

U suparničkim redovima najefikasniji su bili Filip Kordić sa 13, te Ivan Miloković sa 12 koševa.

“Zadovoljan sam s našom mladošću Gizdavčićem, Šarićem i Perasovićem, odigrali su jako dobro i omogućili su ostalima da gledaju utakmicu su klupe”, kazao je Splitov trener Ivica Skelin.

Gosti su se držali u prvoj četvrtini koju su izgubili s tri koša razlike (23-20), no potom su se raspali i već na poluvremenu su gubili sa 28 razlike (59-31).

“Uvjerljivo smo nadigrani, bili su agresivniji. Držali smo se prvu četvrtinu, ali ovo nije bila utakmica u kojoj smo se mogli nečemu nadati”, rekao je trener Hermes Analitice Zvonimir Mravak.

Na ljestvici vodi Gorica sa 27 bodova ispred Zadra i Splita sa po 26 bodova. Za “fenjeraša” Hermes Analiticu bio je to 14. poraz uz dvije pobjede.