Rijeka je na Rujevici pobijedila Slaven Belupo. Sve najvažnije vidjeli smo u drugom poluvremenu

NK RIJEKA/Nel Pavletic/PIXSELL

U posljednjem susretu sedmog kola Prve HNL Rijeka je na stadionu Rujevica pred 2.275 gledatelja pobijedila Slaven Belupo sa 2-0.

Nakon više od 90 dana publika se vratila na Rujevicu, a u skladu s epidemiološkim mjerama okupilo se 2.275 gledatelja.

Nakon trijumfa u Kopenhagenu, Rijeka je na Rujevici pobijedila Slaven Belupo, a sve najvažnije vidjeli smo u drugom poluvremenu.

U prvih 45 minuta vidjeli smo puno trke na obje strane, ali bez pravih prilika. Prvu veliku priliku domaćin je imao u 57. minuti, nakon ubačaja Andrijašević je glavom spustio loptu, ali Tomečak je bio prekratak pred golom Slaven Belupa.

Domaćin je poveo u 68. minuti, više sretno nego spretno. Štefulj je pucao s lijeve strane, a lopta se odbila od Andrijaševića i završila u mreži. Sudac Ivan Vučković je provjeravao situaciju s VAR sobom jer se činilo da se lopta odbila od Frankove ruke, no pokazao je na centar.

Sve dvojbe oko pitanje pobjednika domaćin je razriješio u sudačkoj nadoknadi iz kaznenog udarca prvijencom Sandra Kulenovića u dresu Rijeke. Jedanaesterac je skrvio Jeffren nakon što je odgurnuo Lepinjicu u reklame.