POLJUD SLAVI POBJEDNIČKI TUDOROV POVRATAK Nogometaši Hajduka pobjedili Lokomotivu

U dvoboju 21. kola Prve HNL u Splitu igraju nogometaši Hajduka su u Splitu pobijedili Lokomotivu s 1-0 (1-0) i učvrstili se na drugom mjestu ljestvice.

Drugi povratak novoga trenera Hajduka Igora Tudora na Poljud završio je pobjednički, a Splićani su teškom mukom slavili protiv Lokomotive s 1-0.

Hajduk je poveo u 28. minuti kada je pogrešku igrača Lokomotive na sredini terena iskoristio Nigerijac Samuel Eduok, pretrčao Kolingera i plasirao loptu pored vratara Grbića. Eduok je u 41. minuti imao ogromnu šansu i za drugi gol, ali je njegov udarac iz blizine nogama obranio Grbić.

Početkom drugog dijela prvu pravu šansu imala je Lokomotiva, a udarac Uzunija prema praznoj mreži u zadnji trenutak blokirao je Hamza. U vrlo lošem drugom dijelu, s puno pogrešaka na obje strane, u 85. minuti crveni karton je u svom prvijencu za Hajduk zaradio Mujakić zbog prekršaja na Uzunijem, pa su Splićani utakmicu završili s deset igrača.

Hajduk je drugi s devet bodova manje od vodećeg Dinama, dok je Lokomotiva ostala peta s 31 bodom.

Dvoboj se igrao na stadionu Poljud, a sudio je Pajač.

Strijelci: 1-0 Eduok (28)

Crveni karton: Mujakić (Haj, 85)