Odlična večer Bogdanovića, Hezonje i Bendera

Čak trojica hrvatskih košarkaša imali su dvocifren učinak u sinoćnjoj NBA večeri, a najbolji je bio Bojan Bogdanović koji je s 32 koša bio prvo ime Utah Jazza u pobjedi kod Detroit Pistonsa (111-105).

Bogdanović je pogodio 12 od 18 šuteva iz igre, tri od šest trica i svih pet slobodnih bacanja, a imao je i pet skokova i dvije asistencije, te je po 11. put ove sezone otišao preko 30 koševa.

Kod Utaha, koji je skoro prokockao 22 koša prednosti iz prvog poluvremena, istakao se i Donovan Mitchell s 25 ubačaja, dok je domaćine predvodio Christian Wood (30). Ovo je bila peta pobjeda Utaha u nizu, a s omjerom 41-22 nalaze se na četvrtom mjestu Zapada.

Mario Hezona je odigrao najbolju utakmicu za Portland Blazerse, koji su izgubili od Sacramento Kingsa s 123-111. Hezonja je postigao 16 koševa (šut 7-11, trice 2-4), uz tri skoka, asistenciju i osvojenu loptu. C.J. McCollum (19) i Hassan Whiteside (19) predvodili su Portland, koji je izgubio od glavnog konkurenta za mjesto u doigravanje, a Kingse je predvodio Bogdan Bogdanović s 27 koševa.

Golden State Warriorsi su stigli do tek 15. pobjede u sezoni, iznenadili su Philadelphiju s 118-114 i to bez Stephena Currya, koji se razbolio.Dragan Bender je odigrao sjajno za Warriorse, zabio je 10 koševa za 13 minuta igre, bio bez promašaja (4/4 iz igre, 2/2 za tricu), uz tri skoka i asist.

Ante Toni Žižić je za tek 2 minute igre bio bez koša, uz jedan promašeni šut u pobjedi svojih Cleveland Cavaliersa nad Denver Nuggetsima (104-102).