Ludnica na Wimbledonu: Kakav set su odigrali Khačanov i Korda

Pixabay

U osmini finala ovogodišnjeg Wimbledona sastali su se Rus Karen Khačanov te Amerikanac Sebastian Korda. Khačanov je svoju ulogu favorita ipak potvrdio, ali za to se morao dobro namučiti u pet setova, a baš taj peti donio je posebno uzbuđenje.

Svaki tenisač imao je u jednom trenutku prednost od jednog seta, ali nakon što je Korda osvojio prvi, Khačanov je došao do prednosti od 2-1, a Korda je meč odveo u odlučujući peti set. Tamo je bila prava drama.

Khačanov je na kraju slavio s 10-8, ali puno veću pažnju uzima činjenica da je u tom setu ostvareno čak 13 braekova što nam daje postotak od nevjerojatnih 72% gemova koji su završili breakom, a to je u današnjem teniskom svijetu nezamislivo.

Khačanov je ovom velikom pobjedom izjednačio svoj rezultat karijere kada je 2019. na Roland Garrosu također izborio četvrtfinale. Za rezultat karijere morat će pobijediti Kanađanina Denisa Shapovalova, a to mu neće biti nimalo lagano.