Krpan juniorski prvak Europe, Duvančić brončana

Mladi hrvatski taekwondo borac Vito Krpan osvojio je zlatnu medalju, a Ivana Duvančić brončanu na Europskom juniorskom prvenstvu u taekwondou koje se od petka do ponedjeljka održava u Sarajevu.

Vito Krpan iz TK Dubrava je jučer u kategoriji do 78kg na putu do zlata svladao Alberta Ludwiga iz Češke, zatim Danyaala Butta iz Velike Britanije, pa Dimitrija Ajdukovića iz Srbije pa u finalu Baru Rahmeta Simseka.

Ivana Duvančić iz TK Marjan je u kategoriji do 55 kg za broncu u prvom kolu pobijedila Irkinju Lisbeth Mahesh, u drugom kolu je bila bolja od Srpkinje Milice Bulat, a u četvrtfinalu od Britanke Jodie Mckew da bi u polufinalu izgubila od Ukrajinke Daryje Kostenevych.

Na ovom juniorskom Europskom prvenstvu u Sarajevu, koje se održava od 12. do 15. studenog, Hrvatsku predstavlja 19 taekwondo boraca od ukupno prijavljenih 456 sportaša.