Kristoffersen pobjednik u Schladmingu, Zubčić 21.

Norvežanin Henrik Kristoffersen po četvrti je put u karijeri pobijedio u slalomu za Svjetski kup u austrijskom Schladmingu, dok je najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić utrku okončao na 21. mjestu sa 2.06 sekundi zaostatka.

Iako je napravio veliku pogrešku na samom početku druge vožnje, Kristoffersen je maksimalnim rizikom u nastavku utrke uspio doći do prvoga mjesta sa 34 stotinke ispred drugog Francuza Alexisa Pinturaulta, odnosno 83 stotinke ispred trećeg Švicarca Daniela Yulea.

Vodeći nakon prve vožnje Austrijanac Marco Schwarz podlegao je pritisku 40.000 navijača koliko se okupilo uz stazu Planai te je izletio sa staze u drugoj vožnji nakon samo pet-šest vrata.

Sjajnu drugu vožnju imao je Francuz Clement Noel koji se sa 30. mjesta nakon prve probio čak do četvrtog na kraju sa 99 stotinki iza Kristoffersena.

Zubčić je nastavio sa serijom podjednakih rezultata u slalomskim utrkama ovoga siječnja, nakon dva 18. mjesta iz Adelbodena i Wengena te 19. iz Kitzbuehela prije dva dana u Schladmingu je završio kao 21. te bi u nastavku sezone mogao imati bolje startne brojeve.

Uz Zubčića u Schladmingu su nastupila još četvorica hrvatskih skijaša, ali niti jedan nije izborio drugu. Najbliži je bio Istok Rodeš koji je u prvoj vožnji bio 31., 29 stotinki iza Noela, posljednjeg koji se plasirao u finale. Elias Kolega je sa 3.17 sekundi zaostatka završio kao 35., Matej Vidović sa 4.86 sekundi iza vodećeg je bio 50., dok Samuel Kolega nije završio utrku.

U redoslijedu slalomaša vodi Kristoffersen sa 552 boda, drugi Yule ima 495, a treći Noel 450. Zubčić je 29. sa 63 boda, Rodeš 37. sa 36, Elias Kolega 41. sa 28, a Matej Vidović 51. sa 11.

Kristoffersen je vodeći i u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa sa 841 bodom, drugi Pinturault ima 722, a treći je Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde sa 700. Najbolji Hrvat je Zubčić na 23. poziciji sa 207 bodova.