Košarkaši Utah Jazza poraženi od Phoenixa, Bogdanović prvi strijelac Jazza

Košarkaši Utah Jazza poraženi su od Phoenixa 105:111 u Salt Lake Cityju, a prvi strijelac domaće momčadi bio je Bojan Bogdanović.

Hrvatski reprezentativac na parketu je proveo 32 minute upisavši 21 koš (šut iz igre 7/18, trice 3/11, slobodna bacanja 4/4), a učinku je dodao i sedam skokova i jednu asistenciju, uz dvije ukradene lopte.

Za slavlje Phoenixa, kojima je to bila rekordna 64. pobjeda, pri čemu 32. u gostima, najzaslužniji su Devin Booker s 33 koša i Chris Paul sa 16 koševa i isto toliko asistencija. Deandre Ayton je u pobjedu ugradio 19 koševa i deset skokova, a Mikal Bridges je 18 dodao koševa.

U redovima poraženog Jazza, uz Bogdanovića najbolji su bili Donovan Mitchell s 18 koševa te Rudy Gobert koji je upisao svoj 52. double-double učinak sa 16 koševa i 12 skokova.

Sunsi su ovom pobjedom potvrdili prvu poziciju na Zapadu, dok je Utah trenutno na petom mjestu uoči zadnje utakmice regularnog dijela sezone.

Domaći sastav je tijekom utakmice imao 17 koševa viška, no gosti su sve nadoknadili sjajnom zadnjom četvrtinom koju su dobili sa 36:13. Utah je ove sezone izgubio čak 16 utakmica u kojima je imao dvoznamenkasto vodstvo.

– Imali smo samo šest asistencija u drugom poluvremenu. Lopta se prestala kretati. Kada nemate učinkovit posjed, puno teže se i braniti, kazao je trener Utaha Quin Snyder.

– U posljednjoj četvrtini smo prestali trčati, prestali smo igrati na način na koji smo igrali ranije, dodao je Rudy Gobert.

Jazz završava regularnu sezonu u nedjelju navečer u Portlandu u isto vrijeme kada će Denver ugostiti Los Angeles Lakerse bez LeBrona Jamesa. Utah će pobjedom osigurati petu poziciju na Zapadu, a u slučaju poraza te pobjede Denvera, past će na šesto mjesto.