Hrvatski trener napravio najveću senzaciju u povijesti

Finska futsal reprezentacija kreirala je najveću senzaciju u povijesti Europskog prvenstva u futsalu.

Na turniru u Nizozemskoj je u posljednjoj utakmici skupine B svladala Sloveniju 2:1 i time se plasirala u četvrtfinale. Pomogao joj je Kazahstan koji je slavio protiv Talijana s 4:1.

U tvrdoj utakmici, u kojoj bi Slovencima bio dovoljan i bod za prolaz, prvi gol pao je tek u 33. minuti kada je precizan bio Juhana Jyrkiäinen.

Slovenija je odmah odlučila zaigrati s golmanom igračem, a to joj se osvetilo nakon dvije minute kada je finski golman Juha-Matti Savolainen pogodio praznu mrežu. Do kraja je Nejc Hozjan tek ublažio poraz, piše Index.hr.

Finsku, kojoj je ovo debi na velikim natjecanjima, vodi Mićo Martić, igračka i trenerska legenda hrvatskog futsala. Ovime je potpisao nevjerojatno ostvarenje jer je iza sebe u skupini ostavio dvostruke europske prvake Talijane, ojačane s nekoliko brazilskih igrača.