Golovima s bijele točke Istra 1961 svladala Lokomotivu

U dvoboju 14. kola HT Prve lige Istra 1961 je na domaćem terenu pobijedila Lokomotivu 2-1 i to nakon dva kaznena udarca.

Istra 1961 se time na ljestvici izjednačila sa Šibenikom (po 15 bodova) na sedmom mjestu, dok su Lokomotiva i Gorica na dvije pozicije iznad (po 18 bodova).

Utakmica je odigrana u vrlo teškim uvjetima, po jakom vjetru i kiši, ali unatoč tome golovi su počeli padati vrlo brzo. Domaći su poveli već u osmoj minuti golom iz kaznenog udarca. Strijelac je bio napadač Burkine Faso Hassane Bande čiji je udarac vratar Lokomotive Ivan Nevistić prvo obranio, ali se lopta ipak nekako odbila od njega i pobjegla u gol.

Takav početak nije obeshrabrio goste koji su vrlo brzo izjednačili, a nakon gužve u domaćem šesnaestercu najbolje je reagirao Marko Dabro koji je u 15. minuti pogodio za 1:1. Do kraja poluvremena dvije dobre šanse imao je domaći sastav koji je poveo početkom drugog poluvremena, u 54. minuti. Dosuđen je drugi kazneni udarac za Istru 1961 zbog igranja rukom Aliyua, a siguran je izvođač bio Dion Drena Beljo.

Nastavila je pulska momčad s boljom igrom te je mogla povećati prednost do kraja, no završilo je s tih 2-1. Istra 1961 je nastavila s pozitivnim rezultatima, jer je prije ove pobjede ostvarila dva remija na teškim gostovanjima (po 1-1 kod Gorice i Dinama).