Drama na San Siru; Ante Rebić junak velikog preokreta

José Juan Vázquez / Twitter

U prvom nedjeljnom susretu Milan je pobijedio Udinese sa 3-2, a junak susreta bio je dvostruki strijelac Ante Rebić.

Gosti su poveli u 6. minuti kad je Danas Jens Stryger Larsen iskoristio loše istrčavanje milanskog vratara Gianluigija Donnarumme i pogodio nebranjenu mrežu. Milan je u igru vratio hrvatski reprezentativac svojim prvim pogotkom u 48. minuti, a asistirao mu je Conti. Francuz Theo Hernandez donio je vodstvo Milanu u 72. minuti, da bi u 85. minuti Kevin Lasagna je izjednačio na 2-2.

Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika Rebić je zabio za pobjedu “Rossonera”. Primio je loptu na 20-ak metara, na rubu kaznenog prostora ‘lažnjakom’ prevario braniča Udinesea, a potom sa 15-ak metara preciznim udarcem pogodio donji lijevi kut za osmu ovosezonsku pobjedu Milana.

Milan je sa 28 bodova zauzeo osmo mjesto, a Udinese je sa 24 boda ostao na 13. poziciji.