Dinamo uvjerljivo slavio i prošao u osminu finala

MARKO MRKONJIC Cropix

Dinamo je bez nekoliko reprezentativaca bez većih problema s 4:0 pobijedio petoligaša Borince u šesnaestini finala Hrvatskog kupa.

Premda je Ante Čačić zbog brojnih izostanaka reprezentativaca, mogao računati na samo 15 igrača, Modri su pred 2000 gledatelja rutinski odradili posao na gostovanju kod člana međužupanijske lige Osijek – Vinkovci, odnosno petog razreda hrvatskog nogometa.

Sve je bilo gotovo nakon 20 minuta igre i vodstva Dinama 3:0. Do kraja susreta gosti su zabili još jedan pogodak. Susret su obilježili dvostruki strijelac Josip Drmić i trostruki asistent Daniel Štefulj.

Dinamo je pove u 11. minuti utakmice. Petar Bočkaj je ubacio iz slobodnog udarca na peterac, golman Dalibor Prišćan je boksao loptu koja dolazi do Luke Ivanušeca, a on je iz prve pogodio suprotni kut.

Iduća dva gola zabio je Josip Drmić, a kod oba mu je asistirao Daniel Štefulj. U 15. minuti Štefulj je povratnom loptom uposlio Drmića, a ovaj pogodio za 2:0. Samo pet minuta kasnije bilo je 3:0, a uz istog asistenta i strijelca.

Konačnih 4:0 postavio je Petar Bočkaj u 76. minuti, a asistent je ponovo bio Štefulj, koji je uputio sjajnu loptu u sredinu. Bočkaju je odličnim lažnjakom izbacio čuvara, a potom zakucao pod gredu.

Preostali susretui 1/16 finala Kupa na rasporedu su u listopadu, a sastaju se Moslavina Kutina – Rijeka, Tehničar – Hajduk, Bistra – Lokomotiva, Papuk Orahovica – Osijek, Grobničan – Istra 1961, Dubrava Tim kabel – Gorica, Solin – Slaven Belupo, Nedelišće – Inter-Zaprešić, Jadran-Poreč – Šibenik, Bednja Beletinec – Rudeš, Primorac – Varaždin, Bjelovar – Jaska Vinogradar, Mladost Ždralovi – Oriolik, Split – Cibalia, te Belišće – BSK.