Dinamo je uvjerljivo porazio Istru 1961

Nogometaši Dinama uvjerljivo su sa 5-0 porazili Istru 1961 u susretu 11. kola Prve HNL povećavši prednost na ljestvici.

Premda su nastupili oslabljeni neigranjem nekoliko standardnih prvotimaca, “Modri” nisu dozvolili iznenađenje i rutinski su stigli do novih bodova.

Golove za Dinamo zabili su Gavranović (6, 75), Jakić (45), Oršić (76) i Tolić (87).

Dinamo je poveo već u 6. minuti, kada je Mario Gavranović iskoristio pogrešku gostujuće obrane Istre u predaji lopte i precizno zabio za 1-0.

U posljednjim trenucima prvog dijela Kristijan Jakić je zabio prekrasan pogodak pogodivši s ruba kaznenog prostora same rašlje. U nastavku susreta Gavranović je zabio svoj deveti gol ove sezone, a među strijelce upisali su se i Oršić (76) i Tolić (87). Pobjeda Dinama je mogla biti i uvjerljivija, no Tolić je u 61. minuti uzdrmao okvir gola.

Večeras se još sastaju Rijeka i Lokomotiva, a prvenstvo se nastavlja 20. studenog.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 26 bodova, šest više od Osijeka, dok je Gorica treća sa 16 bodova.

Na začelju su Lokomotiva i Varaždin sa po sedam bodova.