Ćorić poražen, Hrvatska u zaostatku 2-0

instagram

Borna Ćorić poražen je u drugom susretu 3. kola skupine E ATP kupa. Bolji od njega bio je Argentinac Diego Schwartzman koji je slavio rezultatom 6-2, 6-2. Ovom pobjedom Schwartzman je osigurao svojoj zemlji plasman u četvrtfinale ovog natjecanja.

Samo 75 minuta bilo je potrebno 13. igraču svijeta da dođe do pobjede. Argentinac je Ćoriću oduzeo servis dva puta u prvom setu, a onda i u drugom. Schwartzman je bio bolji i na prvom i na drugom servisu, servirao je dva asa, a Ćorić samo jedan.

Ovo je bio drugi poraz najboljeg hrvatskog tenisača u ukupno četiri odigrana susreta protiv Argentinca.

U zadnjem meču u skupini u parovima igraju Ivan Dodig i Nikola Mektić protiv Maxima Gonzaleza i Andresa Moltenija. Hrvatskoj je potrebna pobjeda u parovima kako bi osigurala drugu poziciju.

Osim prvoplasirane Argentine u skupini E, u četvrtfinale su se ranije plasirale Srbija, Velika Britanija, Australija i Španjolska.