Čilić ispao na prvi dan Australian opena, izgubio je 19. igrača svijeta

Damir Krajac / CROPIX

Marin Čilić oprostio se već prvoga dana od nastupa na prvom grand slam turniru sezone Australian opena u Melbourneu izgubivši od Bugarina Grigora Dimitrova s 4-6, 2-6, 6-7 (5).

Čilić (ATP 43.) je poražen od 19. igrača svijeta Dimitrova za dva sata i 11 minuta igre.

Marin je igrao loše u prva dva seta u kojima je ukupno triput gubio svoj servis i osvojio šest gemova. U trećem setu Ćilić je pokušao preokret, vodio je s 5-3 i servirao za set, ali je propustio set-loptu i nakraju izgubio u “tie-breaku”.

Bugarin je imao čak 19 aseva, a Čilić samo četiri, Dimitrov prednjačio kod “winnera” (34-26), dok je Marin imao čak 41 neprisiljenu pogrešku naspram 19 protivnikovih.

Bio je ovo njihov sedmi međusobni sraz i treća pobjeda Bugarina, a Marin već na trećem turniru zaredom ispada u 1. kolu.