Cibalia okrenula 0-3, Dubrava TK novi lider

Ilustracija

Tradicija brzog mijenjanja na samom vrhu drugoligaške ljestvice se nastavila pa su tako nogometaši Dubrave Tim Kabel zasjeli na vrh Druge HNL.

U aktualnom 14. kolu Dubrava TK je kao domaćin svladala Opatiju, posljednju momčad s ljestvice, s 1-0, a gol vrijedan dolaska na tron zabio je Alghoul u 10. minuti.

Do sada vodeći Varaždin je ove subote otišao na teško gostovanje u Dugopolje, a tvrdi dvoboj je završio bez pogodaka.

Potpuno suprotna bila je utakmica na Krimeji gdje je Orijent 1919 pobijedio Croatiju iz Zmijavaca s 3-2 u dvoboju s dva preokreta. Poveo je domaćin golom Senčara u 25. minuti, ali gosti su do kraja poluvremena okrenuli i poveli 2-1 (Mrkonjić iz jedanaesterca i Gudelj).

U drugom poluvremenu je uslijedio novi preokret, ovaj put u izvedbi igrača Orijenta 1919, koji su prvo izjednačili u 81. minuti (Fatić), dok je Tadejević u 86. realizirao jedanaesterac za konačno slavlje 3-2.

Kriza BSK-a se nastavila. Klub iz Bijelog Brda je izgubio kod Kustošije 0-1 što je za BSK treći ligaški poraz u nizu. Sve loše je krenulo porazom od Dinama u Kupu. Za Kustošiju je Vukelić zabio već u šestoj minuti, a vrlo brzo nakon toga je Ilić mogao izjednačiti, no nije realizirao udarac s bijele točke.

Najveći spektakl bila je utakmica u Vinkovcima gdje je Cibalia pobijedila Solin 5-3 iako su gosti vodili 3-0 nakon samo dvadesetak minuta igre. Do 85. minute još je Solin vodio 3-2, ali su Vinkovčani u samom finišu zabili čak tri gola.

Druga HNL, 14. kolo:

Orijent 1919 – Croatia 3-2 (Senčar 25, Fatić 81, Tadajević 86-11m / Mrkonjić 29-11m, Gudelj 41)

Osijek II – Jarun 0-0

Dugopolje – Varaždin 0-0

Dubrava Tim Kabel – Opatija 1-0 (Alghoul 10)

Cibalia – Solin 5-3 (Pušić 39-11m, 85-11m, Miljanić 47, Oršolić 87, Dogan 90+1 / Dadić 15, Jurić 18, Durdov 23)

Kustošija – BSK 1-0 (Vukelić 6)