Borussia Dortmund preuzela vodeće mjesto Bundeslige, Haaland prvi strijelac lige

ESPN FC

Nogometaši Borussije Dortmund preuzeli su vrh Bundeslige nakon što su u 8. kolu u Dortmundu pobijedili Mainz s 3-1. “Žuto-crne” zvijezde Reus (3) i dvaput Haaland (54pen,90+4) pogađali su mrežu Mainza, za koji je zabio Burkardt (87). Ekipi iz Dortmunda to je šesta pobjedu u prvenstvu, Reusu čak 14. gol u ukupno 20 susreta protiv Mainza, a Haalandu golovi u prvom nastupu od kraja rujna nakon stanke zbog ozljede. Marin Pongračić ušao je u igru u 67. minuti. Borussia (D) ima 18 bodova, dva više od Bayerna, koji ima utakmicu manje.

Freiburg i Leipzig su odigrali 1-1. Poveli su gosti golom Forsberga iz penala, a u 64. minuti je izjednačio Wong. Joško Gvardiol je igrao do 78. minute za Leipzig, koji je tek osmi sa sedam bodova manje od lidera.

Eintracht je izgubio u Frankfurtu od Herthe (1-2), a Kristijan Jakić je igrao za domaćine do 69. minute. Greuther Furth je izgubio doma od Bochuma (0-1) te je ostao zadnji sa svega jednim bodom.

Borussia Dortmund 3 Reus (3), Haaland (54pen., 90+4)