BORBA ZA SPAS Nakon neugodnog poraza Robert Prosinečki je pred ispadanjem

Turski nogometni prvoligaš Kayserispor kojeg vodi hrvatski stručnjak Robert Prosinečki, doživio je na gostovanju kod Rizesporta neugodan poraz 2-3 u borbi za prvoligaški spas.

Kayserispor je sve do sudačke nadoknade vodio sa 2-1, a potom, primio dva gola ispustivši važne bodove.

Domaćin je poveo u 11. minuti golom Josea Samua, no gosti su uspjeli izjednačiti u 32. minuti preko Diega Angela. Kayserispor je u 75. minuti ostao s igračem manje, nakon što je isključen Gustavo Campanharo, međutim i s igračem manje su zabili za 2-1, u 87. minuti iz kaznenog udarca je zabio Artem Kravets.

Kada se činilo kako će Prosinečki dohvatiti važna tri boda, Rizespor je u sudačkoj nadoknadi okrenuo rezultat. Denys Harmash je u drugoj minuti nadoknade izjednačio, a samo minutu kasnije Ivanildo Fernandes je zabio za pobjedu.

Dario Melnjak je za Rizespor igrao do 88. minute, dok je Mario Šitum za Kayserispor igrao od 71. minute.

Nakon ovog poraza Prosinečki i njegovi odabranici se nalaze na 16. mjestu koje vode u niži rang natjecanja. Rizespor na 15. poziciji ima bod više, a do kraja prvenstva još su tri kola.

Posljednja dva mjesta drže Konyaspor (30) i Ankaragucu (26).