Bojan Bogdanović postigao 11 koševa u pobjedi Utaha

Bojan Bogdanović/Twitter

Utah Jazz Bojana Bogdanovića su sinoć kod kuće sa 127-105 pobijedili New Orleans Pelicanse, a hrvatski košarkaš je pobjedi pridonio s 11 koševa.

Bogdanović je na terenu proveo 27:28 minuta i u tom je vremenu ubacio 11 koševa uz šut iz igre 2/7 (trice 0/3) te tome pridodao jedan skok i četiri asistencije. Najbolji strijelac pobjedničke momčadi bio je Donovan Mitchell s 21 košem, dok su Mike Conley i Jordan Clarkson dodali svaki po 20.

Phoenix Suns su stigli do svoje 16. pobjede zaredom nakon što su u gostima sa 113-107 pobijedili Brooklyn Netse.

Devin Booker je zabio 30 koševa, a Phoenix Suns nisu ni u jednom trenutku na utakmici zaostajali. Chris Paul je dodao 22 koša, osam skokova i pet asistencija.

Kevin Durant je bio najbolji strijelac utakmice, ali ni njegovih 39 koševa nije pomoglo Netsima.

Minnesota Timberwolves su nakon produžetaka sa 121-120 svladali Philadelphia 76erse, a pobjedu im je donio Taurean Prince koji je zabio polaganje 4.8 sekundi prije kraja. D’Angelo Russell je predvodio Timberwolvese s 35 koševa, dok je Karl-Anthony Towns ubacio 28 koševa i deset skokova.

Joel Embiid, kojem je ovo bila prva utakmica od 6. studenog, zabio je 42 koša uz 14 skokova za Sixerse.

Houston Rockets su također nakon produžetaka sa 146-143 nadigrali Charlotte Hornetse, a za pobjedu je najzaslužniji bio Christian Wood koji je utakmicu završio s 33 koša.

Ovo je tek treća pobjeda za Houston u 19 utakmica.

Washington Wizards su sa 120-114 pobijedili domaće Dallas Maverickse koje je predvodio Luka Dončić s 33 koša i deset asistencija.

New York Knicks su na gostovanju sa 99-90 bili bolji bolji od Atlanta Hawksa, Miami Heat sa107-104 od Chicago Bullsa, dok su Cleveland Cavaliers sa 105-92 svladali Orland Magic.

Pregled rezultata utakmica sjevernoameričke košarkaške NBA lige koje su odigrane u subotu:

Philadelphia 76ers – Minnesota Timberwolves 120-121 (produžeci)

Atlanta Hawks – New York Knicks 90-99

Brooklyn Nets -Phoenix Suns 107-113

Chicago Bulls – Miami Heat 104-107

Cleveland Cavaliers – Orlando Magic 105-92

Houston Rockets – Charlotte Hornets 146-143 (produžeci)

Dallas Mavericks – Washington Wizards 113-120

Utah Jazz – New Orleans Pelicans 127-105

(Bojan Bogdanović je odigrao 27:28 minuta za Utah, zabio je 11 koševa i upisao jedan skok i 4 asistencije)

2. Portland Trail Blazers 10 10 .500 3

2. Minnesota Timberwolves 10 10 .500 3