Bogdanović ubacio 17 koševa za pobjedu Utaha, a Zubac odigrao najbolju utakmicu sezone

U NBA ligi noćas su se sučelili hrvatski košarkaški reprezentativci Ivica Zubac i Bojan Bogdanović. Obojica su pružili vrlo dobre partije, ali na kraju je slavio Bogdanovićev Utah Jazz, koji je u gostima dobio LA Clipperse sa 120-107.

Bojan Bogdanović je za 34 minute ostvario 17 poena (šut 6-16), 5 skokova, 3 asistencije i 2 ukradene lopte, dok je startni centar Clippersa Ivica Zubac odigrao najbolju utakmicu sezone. U 28 minuta upisao je 15 koševa (šut 4-7, slobodna bacanja 7-8), a od 12 skokova 9 ih je ostvario u napadu. Tome je dodao i 2 asistencije i 1 blokadu.

Uz Bogdanovića, kod Utah Jazza istaknuli su se Donovan Mitchell sa 30 poena i 9 asistencija, te Jordan Clarkson sa 19 koševa, dok su Clipperse predvodili Paul George sa 20 koševa i 10 skokova, te Kawhi Leonard sa 19 poena.

I dok su Zubac i Bogdanović odigrali značajne role, Dario Šarić je pružio najlošiju utakmicu sezone u dresu Phoenixa, koji je u gostima dobio Sacramento sa 112-110. Šarić je bio u početnoj petorci te je za 21 minutu ostvario samo 2 skoka i 2 asistencije, bez postignutog koša (šut 0-7).

Ante Žižić nije igrao za Cleveland, koji je dobio Minnesotu 94-88, kao niti Dragan Bender za Milwaukee u pobjedi 111-100 protiv Orlanda.

San Antonio je svladao Detroit 136-109, a 19-godišnji Luka Šamanić tek treba dočekati prve minute u dresu Spursa. Mario Hezonja, koji čitave sezone ima skromni učinak u Portlandu, opet nije igrao za Blazerse, koji su izgubili od LA Lakersa sa 120-128.

Slovenski košarkaš Luka Dončić ostvario je deveti “triple-double” sezone. Dončić je sa 31 košem, 15 asistencija i 12 skokova predvodio Dallas, koji je pobijedio Golden State sa 141-121.