Barcelona opet bez pobjede, remizirala s Valencijom

Nogometaši Barcelone nisu uspjeli doći do pobjede na svom stadionu u dvoboju 14. kola španjolskog prvenstva u kojem su odigrali s Valencijom 2-2 (1-1).

Gosti su poveli u 29. minuti pogotkom Diakhabyja, a u zadnjim trenucima prvog dijela izjednačio je Leo Messi. Vratar Valencije Domenech obranio je Argentinčev udarac s bijele točke, ali je Messi prvi došao do odbijene lopte i glavom ju poslao u mrežu.

Barcelona je povela u 52. minuti pogotkom Arauja, ali Valenciji je bod donio Maxi Gomez golom za 2-2 u 69. minuti.

U prvoj subotnjoj utakmici madridski Atletico je na svom stadionu sa 3-1 (1-0) nadigrao Elche i privremeno se izdvojio na vrhu ljestvice.

Luis Suarez je postigao prva dva pogotka za domaću momčad u 41. i 58. minuti. Boye je smanjio Atleticovu prednost u 64. minuti, da bi konačnih 3-1 postavio Diego Costa s bijele točke u 80. minuti.

Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko ostao je na klupi za pričuvne igrače pobjedničke momčadi.

Atletico je sa 29 bodova sam na vrhu Real Sociedad i Real Madrid imaju po 26 bodova, ali i dvije, odnosno jednu utakmicu više od vodeće momčadi. Villarreal ima 22 boda, a Barcelona je na petom mjestu sa 21 bodom. Valencia je sa 15 bodova na 12. mjestu.