Ruska legenda usred utakmice protiv Hrvatske napustio TV studio

Ruska javnost u nevjerici je igrom svojih reprezentativaca u porazu od Hrvatske (1:0). Rusi su na Poljudu imali dva udarca i samo nekoliko prelazaka na suparničku polovicu u 90 minuta.

Među onima koji je bio šokiran igrom Rusije je i Evgenij Lovčev, legendarni ruski nogometaš. Nakon rasprave s voditeljem TV emisije bijesan je napustio studio usred utakmice.

“Ti misliš da je ovo normalno? Ovo je neviđeno sranje. Misliš da ću sjediti ovdje i gledati ovo? Nema šanse, zbogom”, rekao je Lovčev na poluvremenu, a voditelj ga je pitao hoće li zaista napustiti studio.

“Naravno. Zašto da gledam ovaj cirkus? Pričate mi bajke o nekom solidnom nogometu…”

Lovčev, legenda moskovskog Spartaka, za SSSR je odigrao 52 utakmice od 1969. do 1977. godine i bio je izabran za najboljeg ruskog igrača 1972. godine. Na Svjetskom prvenstvu 1970. godine ispisao je povijest svjetskih prvenstava postavši prvi nogometaš koji je dobio žuti karton, dogodilo se to na otvaranju natjecanja protiv Meksika.