POBJEDA Fantastična igra hrvatskog vratara, veliki preokret u drugom poluvremenu

Ante Cizmic / CROPIX

Hrvatska u ponedjeljak u 20.30 u Grazu igra posljednju utakmicu prvog kruga rukometnog Europskog prvenstva protiv Srbije.

Pobjedama protiv Crne Gore i Bjelorusije, hrvatska rukometna reprezentacija je osigurala prolazak u drugi krug Europskog prvenstva u koji će prenijeti i dva boda i utakmica protiv Srbije u zadnjem kolu za Kauboje neće imati značaj po pitanju rezultata.

Utakmica uživo

POBJEDA

Hrvatski rukometaši pobijedili su Srbiju rezultatom 24:21. Sjajno su odigrali vratar Marin Šego s 15 obrana i Domagoj Duvnjak s realizacijom 5/5 i barem toliko ukradenih lopti. Kauboji idu u Beč.

58′ David Mandić za 23:19! Utakmica je, što se tiče pobjednika, riješena.

56′ Serija 4:0 za Srbiju! Iz sedmerca pogađa Ilić, a imamo i igrača manje na dvije minute.

53′ Dva smo pogotka primili, Sretenović postavlja na 21:17, a Lino Červar poziva minutu odmora.

51′ Duvnjak! Jasno, kontra, na prazan gol za 21:15. Pitanje pobjednika je riješeno?

50′ Karačić je zabio za 19:15 i dobio po licu od Pušice. Isključenje broj tri za srpskog igrača koji se neće vraćati u igru. Zabio je Karačić još jednom, ovoga puta iz kontre za plus pet.

47′ Nakon šest minuta Srbi zabijaju pogodak iz sedmerca, a onda Šego skida novu kontru! Duvnjak i Šego vode nas ka pobjedi.

46′ Nevjerojatno drugo poluvrijeme Duvnjaka. Nova ukradena lopta, i Horvat je već u kontri za prvo vodstvo od tri pogotka prednosti za Hrvatsku.

45′ Kakva krađa Duvnjaka! Sjajno smo ovo izveli za vodstvo od 15:14. Nakon njega i Mandić iz nove kontre za 16:14. Timeout srpskog trenera Peruničića.

44′ Nove dvije obrane Marina Šege! Dvije akcije je zaustavio, a onda je Duvnjak zabio treći gol na utakmici.

42′ Ništa nismo napravili s igračem više, a Srbi vraćaju plus dva golom Nikolića za 14:12. Dodatna nevolja je isključenje Mandića. Bilo je naše lijevo krilo isprovocirano time što nije prekinuta akcija nakon jedne ozljede Stepančića, ali švedski suci nisu za to imali sluha.

41′ Novo isključenje za Pušicu ostavlja Srbiju s igračem manje na dvije minute. Cupara skida novi zicer, ovoga puta Šipiću.

39′ Mogli smo i povesti, ali Cupara čita Horvata na ziceru pa su Srbi opet ispred. Crnoglavac pogađa za 13:12.

37′ Izjednačila je Hrvatska! S klupe dolaze instrukcije Igora Vorija kroz cijeli tijek utakmice. Duvnjak je iznudio sedmerac, a koristi ga Zlatko Horvat.

34′ Prejednostavno Srbi prolaze na crtu. Nikolić je zabio za 12:10, kompletni smo.

32′ Novo isključenje za naše. Nepotrebne dvije minute zaradio je Zlatko Horvat. Koristi to Vanja Ilić pa Srbi opet imaju plus dva.

31′ Počinje nastavak utakmice. Srbija ima prvi napad. Ali, Cindrić prvi zabija za 10:9.

POLUVRIJEME: Nije dobra slika na semaforu. Srbija je mogla voditi i s većom razlikom, 10:8 je.

29′ Musa ide van na dvije minute, bio je preoštar.

28′ Cupara skida Stepančićev šut, Hrvatska je u krizi. Dugo nismo zabili pogodak…

25′ Kakva akcija Srbije. Crnoglavac baca cepelin za Đukića, 8:10 je na semaforu. Bude se i srpski navijači.

24′ Srbija vodi, Červar je pozvao time-out. Promijenit ćemo obranu, Mandić ide na prednjega u 5-1 formaciji.

23′ Prošlo je nešto vremena jer su suci gledali spornu situaciju i dodijelili loptu Srbiji. Novo izjednačenje, Pešić postavlja na 8:8.

21′ Kakav cepelin! Cindrić za Stepančića! Brzi centar Srbije, jednostavno smo i primili na drugoj strani. 8:7 je.

20′ Horvat realizira hrvatski sedmerac za povratak u prednost.

18′ Srbija je izjednačila. Rezultat je 6:6, zabio je Kukić iz sedmerca.

16′ Još jednom plus dva za Hrvatsku, na 6:4 postavlja Željko Musa! Još uvijek nismo pravi u napadu, Šego sjajno brani, ali to nismo uspjeli kapitalizirati većim vodstvom.

Šego razbjesnio Srbe, u prvih 10 minuta obranio šest golova

14′ Prvo isključenje za Hrvatsku. Marko Mamić srušio je Marsenića i zaradio izbačaj.

13′ Pušica je zabio za 5:3, napravili smo dvije pogreške u fazi napada, Karačić je mogao mirnije riješiti jednu situaciju u kojoj je napravio probijanje.

11′ Nevjerojatno je utakmicu otvorio Marin Šego! Šest obrana u prvih 10 minuta! Vodimo 4:2, zabio je i Stepančić.

10′ Ponovo vodimo. S igračem više Srbija je preko Radivojevića krenula u kontru, no zaustavio ga je Šego, a Karačić zabija za 3:2.

8′ Nema rezultatskog odvajanja na startu. Stepančić i Radivojević razmjenjuju golove za 2:2.

5′ Nakon tri obrane Šege, 1:1 je. Gol je zabio Zoran Nikolić.

4′ Cupara je također prvi put obranio večeras, Cindrić je šutirao izvana.

3′ Šego upisuje prvu obranu, Ilić nije uspio zabiti s krila. Ostaje minimalno početno vodstvo Kauboja.

1′ Prvi gol na utakmici djelo je Mandića. Vodimo 1:0.

Uoči utakmice

20.10 Lakša ozljeda zadesila je Marina Marića, pivota u našoj reprezentaciji. Već je spremna njegova zamjena za drugi krug, Ilija Brozović je stigao u tabor naše reprezentacije i može uskočiti. Vidjet će se koliko je ozbiljna Marićeva ozljeda nakon zagrijavanja koje upravo traje.

20.00 Iako se igra protiv Srbije, na veliku sreću, nema navijačkih nemira u Grazu. Hrvatske je navijače prilikom ulaska u dvoranu čuvala lokalna policija i to u dosta velikom broju. Srpski navijači nisu previše zainteresirani za utakmicu.

Lino Červar – “Pobjeda je recept, ali glavni cilj je dobro igrati i da smo svi na okupu u Beču, da možemo i regenerirati tim, pogotovo ove igrače koji su bili najopterećeniji kroz utakmice. Znamo da će publika doći, moramo poštivati naše navijače”