Dinamo izgubio na San Siru, Atalanta je bila bolja

ATALANTA – DINAMO 2:0

Kraj – Dinamo je doživio poraz od Atalante i morat će strepiti do zadnje minute utakmice s Manchester Cityjem.

71′ Gomez je izveo slobodan udarac s ruba 16-erca i pucao malo pored gola.
68′ Pašalić i Iličić su odigrali duplo dodavanje, a ovaj potonji je odlično pucao lijevom nogom u daljni kut i pogodio stativu.
63′ Pašalić je sada imao dobru priliku i neometan pucao s ruba 16-erca, ali samo pored gola.
61′ Josip Iličić je ušao umjesto Muriela.
56′ Igrači Atalante su dobro kombinirali, ali Freuler nije uspio zapucati nakon sjajnog duplog dodavanja.
47′ Najgori mogući početak drugog poluvremena. Papu Gomez je gurno loptu kroz noge Ivanušecu i oštro opalio s ruba 16-erca u suprotni kut.
45′ Počelo je drugo poluvrijeme

Poluvrijeme – Dinamo gubi nakon prvih 45 minuta, ali može biti sretan što je samo 1:0 za Atalantu.

36′ Oršić je sjajno prošao, pucao iskosa s lijeve strane i pogodio gredu!

34′ Nova prilika za Atalantu nakon ubačaja s lijeve strane, Livaković je pogriješio, a Perić uspio očistiti s crte.

33′ Leovac je zaprijetio s oko 25 metara, ali ravno u ruke vratara Atalante.

32′ Nova šansa za Atalantu nakon pogreške Perića. Srećom, Murielov udarac je otišao preko gola.

27′ Muriel je zabio iz jedanaesterca za vodstvo Atalante!

26′ Gosens je pogodio gredu, a Perić nakon toga neoprezno srušio Muriela i sudac je pokazao na bijelu točku.

20′ Papu Gomez je ponovno ubacio s desne strane, a Pašalić iz blizine promašio čistu priliku za Atalantu.

19′ I Dino Perić je zaradio žuti karton te će kao i Theophile propustiti iduću utakmicu

17′ Muriel je zaprijetio s 20-ak metara, ali Livaković je bio spreman.

13′ Theophile je zaradio žuti karton nakon pogreške Stojanovića

5′ Oršić je ubacio s lijeve strane, a Stojanović pucao glavom pored gola.

3′ Nova prilika za Atalantu! Pašalić se našao u šansi nakon ubačaja s desne strane, ali nije dobro zahvatio loptu.

2′ Prva opasnost pred vratima Dinama, ali srećom Hateboer nije uspio zahvatiti loptu na pet metara. To je lako mogao biti pogodak.

1′ Krenula je utakmica na San Siru.

Očekuje se više od 5000 navijača hrvatskog prvaka na San Siru.

U sastavu Atalante dogodilo se jedno iznenađenje. Jedan od najboljih igrača Iličić završio je na klupi, dok je Zapata ozlijeđen, a mjesto u vrhu napada dobio je Muriel.

Jedna od promjena koja se očekivala u prvoj postavi Dinama je Ivanušec, dok je Moro jedini od Bjeličine udarne postave koji nije u prvih 11. Naime, Moro odrađuje suspenziju.

S druge strane, Dinamo tek treba upisati pobjedu na gostovanju u Ligi prvaka. Trenutno je na jednom remiju i 13 poraza.

Atalanta je izgubila 0:4 u prvoj utakmici u Zagrebu i teško da to može nadoknaditi kako bi imala bolji međusobni omjer od Dinama, ali još uvijek može proći dalje kao druga iz skupine.

ISPRED STADIONA SUKOB NAVIJAČA S POLICIJOM Bjelica na teren izlazi s provjerenim sastavom, ali s jednim novim igračem

KAOS PRED SAN SIROM: Letjele baklje, boce, došlo i do sukoba s policijom

Došlo je do sukoba navijača Dinama i Atalante. Cijeli dan su mjere osiguranja bile na visokom nivou i praktički je bilo nemoguće izazvati neki incident, no sada je to nekolicini i uspjelo. Policija je odmah reagirala i prekinula tučnjava, a sve dogodilo kod ulaza broj 10, mjestu odakle navijači ‘modrih’ ulaze na stadion.